Święta i wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

  • Środa 29.05 – wspomnienie św. Urszuli
  • Piątek 31.05 – święto Nawiedzenia NMP
  • Sobota 01.06 – Wspomnienie św. Justyna
  1. Jutro od godz. 16.00 zapraszamy na adorację Najświętszego sakramentu, prowadzona przez wspólnotę Apostolstwa Dobrej Śmierci i na Msze św. w intencji wspólnoty.
  2. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 17.00 o godz. 10.30 Uroczysta Msza – na placu przed Kościołem, a po niej procesja do Kościoła św. Rodziny. Zapraszamy mieszkańców naszego miasta do wzięcia udziału w tej uroczystości. Zapraszamy naszą białą procesję, ministrantów, poczty sztandarowe oraz dzieci pierwszokomunijne. Od piątku przez oktawę zapraszamy codziennie na nieszpory eucharystyczne i procesję po mszy św. o godz. 17.00 – również w Niedzielę.
  3. W tym tygodniu pierwsza sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa według stałego porządku.
  4. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
  5. Arcybiskup Metropolita Białostocki Józef Guzdek, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 31 maja 2024 r. wszystkim wiernym Archidiecezji Białostockiej oraz innym wiernym w tym dniu przebywającym na terenie Archidiecezji. Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie modlitwy w intencji o pokój na świecie (dziesiątek różańca) lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich.”
  6. Burmistrz Czarnej Białostockiej informuje o zmianie adresu Obwodowej Komisji Wyborczej nr 2. Dotychczasowa Komisja, która miała miejsce w Zespole Szkół przy ul. Sienkiewicza 7b od najbliższych wyborów tj., od 9 czerwca będzie mieścić się w budynku Przedszkola :Kraina Marzeń” przy ul. Torowej 26.

Błogosławionej Niedzieli